Mapa kampanii

Koronawirus pożegnał kampanię prezydencką w terenie. Szkoda, bo jeszcze w lutym i na początku marca kandydaci zwizytowali Polskę prawie 200 razy.

Choć nie zdołali pojechać we wszystkie miejsca, to mapa wyjazdów wyborczych pokazuje ciekawe informacje. Robert Biedroń nie dojechał do Słupska i rodzinnego Krosna, Krzysztof Bosak jeździł wyłącznie po Kongresówce, a Andrzej Duda nie odwiedził Polski zachodniej i południowo-zachodniej. Jako jedyny wszystkie województwa odwiedził Szymon Hołownia, Małgorzata Kidawa Błońska skoncentrowała się na podróżach po Wielkopolsce, a Władysław Kosiniak Kamysz odbył najwięcej podróży ze wszystkich, odwiedzając małe miejscowości w regionach rolniczych. Regionami najmniej odwiedzanymi przez kandydatów było Pomorze i Ziemia Lubuska.  

Nasza mapa podróży kandydatów obejmuje okres od oficjalnego początku kampanii 5 lutego do 11 marca, kiedy odbyły się ostatnie podróże kandydatów po Polsce. Wyjątkiem jest tu prezydent Andrzej Duda, który wyjazdy kontynuował.  
Mapa nie obejmuje Warszawy – jako, że tu mieszka większość kandydatów i tu spędzają czas na co dzień. Mapa nie obejmuje także podróży zagranicznych kandydatów.  
Kandydaci wielokrotnie bywali w tych samych miejscach - zdarza się tak w szczególności w odniesieniu do stolic województw. Dlatego, jeżeli nawet na pierwszy rzut oka kandydat nie był w jakimś mieście, sprawdź czy rzeczywiście tak jest, powiększając mapę!  

Mapa zbudowana jest z sześciu warstw - po jednej dla każdego kandydata, każda w innym kolorze (pod mapą zamieściliśmy legendę kolorów). Zachęcamy do wyświetlania warstw pojedynczo i wszystkich na raz. Żeby to zrobić, wystarczy kliknąć w ikonkę na górnym pasku, umieszczonym nad mapą. Ikonka znajduje się po lewej stronie, obok nazwy mapy.


 

 • Robert Biedroń (kolor różowy) odbył trzydzieści trzy podróże wyborcze. Odwiedził Dolny Śląsk, Górny Śląsk i Zagłębie, Polskę Centralną, Warmię i Mazury, Podlasie oraz Lubelszczyznę. Skupił się na odwiedzaniu miast dużych i średnich Ciekawostką jest, że nie zdążył dotrzeć ani do Słupska i na pomorze, ani w swoje rodzinne strony do Krosna na Podkarpacie.  
   
 • Krzysztof Bosak (kolor błękitny) odbył piętnaście podróży, najmniej z wszystkich kandydatów. Jego wizyty odbyły się wyłącznie w “Kongresówce,” w miastach - dawnych stolicach województw i miastach powiatowych na Mazowszu. Odwiedził też Lubelszczyznę i Kielecczyznę.  
   
 • Andrzej Duda (kolor granatowy) odbył trzydzieści dwie wizyty w kampanii wyborczej. Odwiedził trzynaście z szesnastu województw, urzędujący prezydent nie zdążył odwiedzić Polski Zachodniej i południowo - zachodniej i Podlasia. Jako jedyny z kandydatów kontynuował podróże po Polsce podczas kryzysu epidemiologicznego odwiedzając: Drawsko Pomorskie, Szczecin, Kołbaskowo, Ciechanów, Kraków, Garwolin i Jedlicze.  
   
 • Szymon Hołownia (kolor żółty) odbył trzydzieści podróży wyborczych. W trzecim tygodniu lutego objechał całą Polskę otwierając osobiście 15 biur regionalnych swojego sztabu. Uznał to za swoją konwencję wyborczą. Jako jedyny odwiedził wszystkie polskie województwa oraz Londyn. W swoich podróżach skoncentrował się na miastach stolicach województw, w trzech: Białymstoku, Poznaniu i Szczecinie był dwukrotnie. 
   
 • Małgorzata Kidawa-Błońska (kolor brązowy) odbyła czterdzieści podróży wyborczych, to drugi wynik spośród kandydatów. Odwiedziła połowę województw: dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubelskie, łódzkie, mazowieckie, pomorskie, podkarpackie, świętokrzyskie i wielkopolskie.  Na szczególną uwagę zasługują intensywne podróże po Wielkopolsce, gdzie jednego z dni kampanijnych odwiedziła aż 7 miejscowości.  
   
 • Władysław Kosiniak-Kamysz (kolor zielony) odbył najwięcej podróży wyborczych spośród wszystkich kandydatów, było ich aż czterdzieści osiem. Kosiniak objechał przede wszystkim Polskę południową i wschodnią, odwiedził także Mazowsze i Wielkopolskę, koncentrując się na miastach powiatowych i mniejszych miejscowościach. Nie zdążył odwiedzić Polski północnej i zachodniej.