Okręg 2 (Bydgoszcz), kujawsko-pomorski

Kandydaci

Filtruj wyniki

Płeć

Okręg

Komitet

Numer na liście

Filtruj
Przefiltrowane przez:
Osoby 1–50 z 60 pokaż 10 / 20 / 50 / wszystkie 1 2
Lp. Imię i nazwisko Komitet wyborczy Okręg Co wiemy o kandydatce/kandydacie? Numer na liście Kwestionariusz
1. Anna Adamska Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy 2 (Bydgoszcz)
Absolwentka Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Bydgoszczy.
5
2. Marcin Anaszewicz Wiosna 2 (Bydgoszcz)
Prezes Instytutu Myśli Demokratycznej. Wielotni współpracownik Roberta Biedronia, m.in. przy... kampaniach Biedronia do Sejmu RP w 2011 r. oraz na prezydenta Słupska w 2014 r. Menedżer i specjalista ds. marketingu.
Czytaj więcej
Zwiń
2
3. Joanna Borowiak Prawo i Sprawiedliwość 2 (Bydgoszcz)
Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Bydgoszczy, następnie uzyskała stopień doktora pedagogiki na... Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Nauczycielka akademicka, adiunkt Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku (obecnie na urlopie bezpłatnym). W l. 2006-2015 radna Włocławka, w l. 2014-2015 wiceprzewodnicząca rady. Członkini PiS. Posłanka od 2015 r. (VIII kadencja), pracuje w komisjach: edukacji, nauki i młodzieży; polityki senioralnej oraz komisji polityki społecznej i rodziny.
Czytaj więcej
Zwiń
4
4. Krzysztof Brejza Koalicja Europejska 2 (Bydgoszcz)
Ukończył prawo i stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim, uzyskał tytuł doktora nauk... prawnych w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Działacz samorządu studentów UW oraz Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci” (młodzieżówka PO). Członek PO od 2005 r. W l. 2005-2006 radny sejmiku woj. kujawsko-pomorskiego. Poseł od 2007 r. (VI-VIII kad.). Zasiadał w komisji sprawiedliwości i praw człowieka; tzw. komisji śledczej ds. nacisków; ustawodawczej oraz ds. służb specjalnych.
Czytaj więcej
Zwiń
10
5. Przemysław Budniak Kukiz'15 2 (Bydgoszcz)
8
6. Agata Chyżewska-Pawlikowska Koalicja Lewica Razem 2 (Bydgoszcz)
Prawniczka, prezeska Fundacji Nie Tylko Matka Polka. Współzałożycielka Toruńskiej Inicjatywy... Lokatorskiej i Socjalnego Kongresu Kobiet w Toruniu
Czytaj więcej
Zwiń
3
7. Michał Czajkowski Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy 2 (Bydgoszcz)
9
8. Katarzyna Czernic Koalicja Lewica Razem 2 (Bydgoszcz)
Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, studentka studiów... doktoranckich z literaturoznawstwa na tej samej uczelni. Od 2017 r. nauczycielka języka polskiego w III l.o. im. S.B. Lindego w Toruniu. Członkini partii Razem. W 2018 r. bez powodzenia ubiegała się o mandat radnej Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Czytaj więcej
Zwiń
9
9. Joanna Czerska-Thomas Koalicja Europejska 2 (Bydgoszcz)
Pracowała w Teatrze Polskim w Poznaniu i w Agora S.A. Pracownik UKW w Bydgoszczy. Pracowała jako... specjalista ds. marketingu w Teatrze Polskim w Bydgoszczy a następnie jako PR Marketing Manager w Agencji Reklamowej Remedia. Właściciel agencji reklamowej M4Bizz, od 2011 r. Członkini Stowarzyszenia Przedsiębiorców Kujaw i Pomorza. Współorganizatorka spotkań Biznes dla Kobiet i konferencji Charmsy Biznesu. Radna miasta Bydgoszczy. Członek Nowoczesnej; przewodnicząca koła w Bydgoszczy.
Czytaj więcej
Zwiń
9
10. Elżbieta Długołęcka Wiosna 2 (Bydgoszcz)
5
11. Krzysztof Drozdowski Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy 2 (Bydgoszcz)
Ukończył Technikum Ekonomiczne w Bydgoszczy. Autor artykułów i książek historycznych o Bydgoszczy... ("Tajemnica Doliny Śmierci"). W 2018r. kandydował na radnego Rady Miasta Bydgoszczy
Czytaj więcej
Zwiń
1
12. Artur Eichhorst Koalicja Lewica Razem 2 (Bydgoszcz)
Absolwent UMK; ukończył kierunki kulturoznastwa i gender studies, obecnie studiuje język rosyjski.... Działacz społeczny: współorganizator Marszu Równości, Manify i Żywych Bibliotek. Członek zarządu Stowarzyszenia Pracownia Różnorodności. Członek partii Razem; członek koła w Toruniu.
Czytaj więcej
Zwiń
10
13. Anna Ejankowska Koalicja Lewica Razem 2 (Bydgoszcz)
Pracownica serwisu sprzętu komputerowego.
7
14. Joanna Geisler-Grygrowicz Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy 2 (Bydgoszcz)
Ukończyła Technikum Ekonomiczne.
6
15. Zbigniew Girzyński Prawo i Sprawiedliwość 2 (Bydgoszcz)
Absolwent Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Toruniu, dr nauk humanistycznych. W l. 2000-2001... pracował jako nauczyciel. Autor książek, redaktor, felietonista w czasopiśmie regionalnym „Puls”. Od 2001 r. adiunkt w Instytucie Historii i Archiwistyki UMK w Toruniu i w Kujawskiej Szkolw Wyższej we Włocławku. Pełnił funkcję sekretarza generalnego Światowej Rady Badań nad Polonią. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oraz Polskiego Towarzystwa Historycznego. W przeszłości związany z Ruchem Odbudowy Polski. Do grudnia 2014 r. członek partii i KP PiS. Poseł V, VI i VII kad. Zasiadał w komisjach: edukacji, nauki i młodzieży; spraw zagranicznych; sprawiedliwości i praw człowieka; gospodarki oraz kultury i środków przekazu.
Czytaj więcej
Zwiń
5
16. Monika Gotlibowska Wiosna 2 (Bydgoszcz)
9
17. Juliusz Hoffman Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy 2 (Bydgoszcz)
Pełnomocnik Ruchu Narodowego w województwie kujawsko-pomorskim. W 2018 r. bez powodzenia kandydowa...ł do Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Czytaj więcej
Zwiń
3
18. Sylwester Jankowski Koalicja Europejska 2 (Bydgoszcz)
Ekolog, absolwent Wydziału Leśnego AR w Poznaniu. Zajmujesię problematyką zieleni miejskiej oraz... przystosowaniem miast do zmian klimatycznych. Propagaju aktywną ochronę przyrody w ramach akcji Biegam Dobrze dla WWF.
Czytaj więcej
Zwiń
6
19. Emilia Jawornik Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy 2 (Bydgoszcz)
Konsultantka BHP.
7
20. Jakub Jaźwiec Wiosna 2 (Bydgoszcz)
Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika (politologia). Manager, doradca biznesowy i perkusista.... Od 10 lat związany z branżą funduszy unijnych. Wykładowca akademicki w zakresie przedsiębiorczości i prowadzenia działalności gospodarczej.
Czytaj więcej
Zwiń
6
21. Aneta Jędrzejewska Koalicja Europejska 2 (Bydgoszcz)
Była kierownik Centrum Aktywizacji Zawodowej w PUP w Lipnie. Radna sejmiku kujawsko-pomorskiego.
3
22. Agnieszka Kłopotek Koalicja Europejska 2 (Bydgoszcz)
Absolwentka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, pracuje w Instytucie Zootechniki w Kołudzie... Wielkiej specjalizującej się w hodowli gęsi kołudzkich.
Czytaj więcej
Zwiń
4
23. Paweł Kołodziej Koalicja Lewica Razem 2 (Bydgoszcz)
Pochodzi z Krakowa. Pracował jako kierowca autobusu, w gastronomii, na poczcie w mieście Bristol... (Anglia). Od 2017 r. członek Ruchu Sprawiedliwości Społecznej, Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej.
Czytaj więcej
Zwiń
6
24. Barbara Konieczna Prawo i Sprawiedliwość 2 (Bydgoszcz)
Technik chemik. Emerytka, agentka ubezpieczeniowa. Radna powiatu chełmińskiego od 2010 r.
6
25. Michał Korolko Koalicja Europejska 2 (Bydgoszcz)
Absolwent filologii angielskiej oraz prawa na UMK. Od 1999 do 2005 r. kierował biurem współpracy i... integracji w toruńskim urzędzie miasta. W l.2006-2007 dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Były wicemarszałek województwa (2009-2010), ob. prezes Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.
Czytaj więcej
Zwiń
5
26. Barbara Kotulska Kukiz'15 2 (Bydgoszcz)
9
27. Marek Kuszyński Kukiz'15 2 (Bydgoszcz)
3
28. Tomasz Latos Prawo i Sprawiedliwość 2 (Bydgoszcz)
Ukończył Akademię Medyczną w Poznaniu, studia podyplomowe w zakresie zarządzania finansami i... marketingu oraz specjalizację II stopnia z radiodiagnostyki w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. Działacz Chrześcijańskiej Demokracji - Stronnictwo Pracy oraz AWS. Członek PiS od 2003 r., pełnomocnik a od 2016 r. prezes zarządu okręgowego PiS w Bydgoszczy. Pracował w bydgoskich szpitalach. Od 2016 r. wiceprezes Polskiego Związku Brydża Sportowego. W l. 1998-2005 radny miasta Bydgoszcz. Poseł od 2005 r. (V-VIII kadencja), od początku sprawowania mandatu jest członkiem komisji zdrowia, ponadto pracował w komisjach: rodziny i praw kobiet; spraw zagranicznych; kultury fizycznej, sportu i turystyki. Obecnie zasiada w komisjach: kultury fizycznej, sportu i turystyki oraz zdrowia (wiceprzewodniczący).
Czytaj więcej
Zwiń
2
29. Marek Lewandowski Kukiz'15 2 (Bydgoszcz)
4
30. Oksana Lytvynenko Wiosna 2 (Bydgoszcz)
7
31. Olgierd Łukaszewicz Wiosna 2 (Bydgoszcz)
10
32. Anna Malendowicz Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy 2 (Bydgoszcz)
W l. 2014-2017 zatrudniona w Cinema City w Toruniu. Od 2017 r. dyrektor biura posła na Sejm RP... Pawła Skuteckiego. W 2015 r. bez powodzenia kandydowała do Sejmu a w 2018 r. do Rady Miasta Bydgoszczy. Wspólnicza w spółkach: Dried i Dried.pl
Czytaj więcej
Zwiń
8
33. Krzysztof Małecki Koalicja Lewica Razem 2 (Bydgoszcz)
Były żołnierz Narodowych Sił Zbrojnych. Ratownik Ochotniczej Straży Pożarnej. Członek stowarzysze...ń: Bractwa Miłośników Ziemi Chodeckiej, Saperów Tczewskich, Pszczelarzy.
Czytaj więcej
Zwiń
8
34. Paulina Matysiak Koalicja Lewica Razem 2 (Bydgoszcz)
Absolwentka UMK w Toruniu na kierunku filologia polska. Członek partii Razem; członek zarządu... krajowego.
Czytaj więcej
Zwiń
1
35. Tomasz Mentzen Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy 2 (Bydgoszcz)
W 2012r. ukończył UMK w Toruniu, ekspert w zakresie kryptowalut.
4
36. Izabela Nowak Wiosna 2 (Bydgoszcz)
3
37. Wanda Nowicka Wiosna 2 (Bydgoszcz)
Posłanka niezależna, wicemarszałkini Sejmu. Ukończyła filologię klasyczną na UW, do 1993 r.... pracowała jako nauczycielka łaciny i angielskiego w stołecznych liceach ogólnokształcących. W latach 90. członkini Rady Programowej Ośka, Rady Polskiego Komitetu Organizacji Pozarządowych – Pekin 1995 r., Gender Advisory Panel przy WHO. Współzałożycielka Stowarzyszenia na Rzecz Państwa Neutralnego Światopoglądowo. W latach 1999-2011 była koordynatorką sieci organizacji ASTRA. Przez 20 lat związana z Federacją na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Autorka licznych publikacji dotyczących praw kobiet i zdrowia reprodukcyjnego. Prowadziła zajęcia z Gender Mainstreamingu w IBL PAN. W latach 1980-1989 działała w NSZZ „Solidarność”. W latach 1998-2002 radna Sejmiku Woj. Mazowieckiego. Kilkakrotnie bez powodzenia kandydowała do Parlamentu: w 1991 r., i w 2001 r. do Sejmu, w 1997 r. i w 2005 r. do Senatu. W 2011 r. dostała się do Sejmu.
Czytaj więcej
Zwiń
1
38. Edyta Ogonowska Koalicja Europejska 2 (Bydgoszcz)
Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Bydgoszczy. Od 1983r. nauczyciel w szkołach podstawowych.... Radna Rady Miejskiej Grudziądza. Członek Komisji: Rewizyjnej, Edukacji, Kultury, Turystyki i Promocji, Zdrowia oraz Spraw Społecznych i Rodziny. Członek ZHP i Towarzystwa Opieki nad Zabytkami.
Czytaj więcej
Zwiń
8
39. Irena Paczkowska Kukiz'15 2 (Bydgoszcz)
7
40. Marek Pijanowski Wiosna 2 (Bydgoszcz)
4
41. Leszek Posłuszny Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy 2 (Bydgoszcz)
Prawnik, mediator, absolwent Wydziału Prawa i Administracji UMK w Toruniu. Od 2012 r. mediator w... sporach: gospodarczych, cywilnych, rodzinnych. Przedsiębiorca, felietonista. Autor opowiadań „Pod oknem suflera” (2014), "Masz 30 nieprzeczytanych wiadomości" (2015).
Czytaj więcej
Zwiń
2
42. Przemysław Przybylski Prawo i Sprawiedliwość 2 (Bydgoszcz)
Ukończył teologię i pedagogikę, doktor socjologii. Przez 10 lat pracował jako nauczyciel w szkołach... średnich, obecnie wykładowca akademicki. Członek PiS, w 2010 r. kandydat tej partii na prezydenta Torunia. W l. 2011-13 członek Solidarnej Polski, następnie wrócił do PiS. Obecnie radny Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Członek komisji pracy, pomocy społecznej i bezpieczeństwa oraz komisji promocji i ochrony zdrowia (wiceprzewodniczący).
Czytaj więcej
Zwiń
3
43. Marek Rozpłoch Koalicja Lewica Razem 2 (Bydgoszcz)
Absolwent filozofii na UMK. Pracownik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.... Redaktor czasopisma "Menażeria". Działacz społeczny; działał na rzecz Amnesty International i współpracuje z Toruńskim Strajkiem Kobiet. Członek partii Razem.
Czytaj więcej
Zwiń
4
44. Radosław Sikorski Koalicja Europejska 2 (Bydgoszcz)
Absolwent PPE (filozofii, nauk politycznych i ekonomii) na Uniwersytecie Oksfordzkim. Wiceminister... obrony narodowej w 1992r. W latach 1998-2001 podsekretarz stanu w MSZ oraz przewodniczący Rady Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie. W latach 2005-2007 senator Vi kadencji i minister obrony narodowej. Poseł VI i VII kadencji. Minister spraw zagranicznych (l. 2007-2014), marszałek Sejmu RP (2014-2015).
Czytaj więcej
Zwiń
1
45. Damian Skałecki Wiosna 2 (Bydgoszcz)
Absolwent Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy (elektronika, telekomunikacja...). Pracował m.in. w Ośrodku Informatyki Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, Polkomtel Infrastruktura sp. z o.o., 4charter.pl.
Czytaj więcej
Zwiń
8
46. Paweł Skutecki Kukiz'15 2 (Bydgoszcz)
Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Dziennikarz..., specjalista public relations. W l. 2008-2012 członek UPR. Pracował jako rzecznik prasowy w instytucjach rządowych, samorządowych i spółkach komercyjnych. Prowadził własną działalność gospodarczą, także w Wielkiej Brytanii. W 2011 r. zasiadał w zarządzie spółki Eudemos. Od października 2017 r. członek zgromadzenia fundatorów Fundacji Będziem Polakami. W wyborach samorządowych w 2018 r. bez powodzenia kandydował na prezydenta Bydgoszczy. Nie należy do partii politycznej. Poseł od 2015 r. (VIII kadencja), pracuje w komisjach: łączności z Polakami za granicą; zdrowia.
Czytaj więcej
Zwiń
10
47. Aleksandra Smolaga Koalicja Lewica Razem 2 (Bydgoszcz)
Absolwentka UKW (administracja samorządowa). Pracownik administracji placówek medycznych. Członek... partii Razem; koordynator struktur na województwo kujawsko-pomorskie.
Czytaj więcej
Zwiń
5
48. Ireneusz Stachowiak Prawo i Sprawiedliwość 2 (Bydgoszcz)
Absolwent Akademii Bydgoskij (politologia), ukończył studia podplomowe na Uniwesytecie Mikołaja... Kopernika w Toruniu. Członek Solidarnej Polski, wcześniej związany z PiS. W l. 2006-16 zastępca prezydena miasta Inowrocławia. W 2018 r. bez sukcesu kandydował na stanowisko prezydenta Inowrocławia. Obecnie prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Toruniu.
Czytaj więcej
Zwiń
8
49. Marcin Sypniewski Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy 2 (Bydgoszcz)
Ukończył prawo na Uniwersytecie Gdańskim. Przedsiębiorca, wykładał przedmioty prawnicze w... bydgoskich szkołach policealnych. Członek Rady Nadzorczej ADM w Bydgoszczy (2007-2011). Obecnie jest wspólnikiem ogólnopolskiej kancelarii odszkodowawczej. Członek Unii Polityki Realnej (1997–2007), gdzie pełnił m.in. funkcję prezesa Oddziału Bydgoskiego i członka Straży. Był szefem Stowarzyszenia Trzeciego Maja, członkiem Kongresu Nowej Prawicy (2005-2011), pełnił obowiązki Prezesa Oddziału Bydgoskiego. Obecnie - prezes Oddziału Bydgoskiego i Regionu Kujawsko-Pomorskiego partii KORWiN. W 2014 i 2018 r. bez powodzenia kandydował na prezydenta Bydgoszczy.
Czytaj więcej
Zwiń
10
50. Paweł Szramka Kukiz'15 2 (Bydgoszcz)
Ukończył Wyższą Szkołę Bankową w Toruniu (oddział w Bydgoszczy) oraz menadżerskie studia... podyplomowe. Żołnierz zawodowy (jednostka wojskowa w Brodnicy). Udzielał się społecznie m.in jako wolontariusz „Szlachetnej Paczki”, działa w Stowarzyszeniu Miłośników Turystyki Pieszo-Rowerowej „Jaśkowa droga”. Inicjator akcji „Stop dla straży miejskiej w Brodnicy”; lokalny koordynator akcji „ZMIELENI.PL”. Nie należy do partii politycznej. Poseł od 2015 r. (VIII kadencja), zasiada w komisjach: obrony narodowej; cyfryzacji, innowacyjności i nowoczesnych technologii oraz komisji infrastruktury.
Czytaj więcej
Zwiń
1
pokaż 10 / 20 / 50 / wszystkie 1 2