Informacje ogólne

Polityk archiwalny
Data i miejsce urodzenia: 1942-07-10, Tarnowskie Góry
Zawód: dziennikarz
Wykształcenie: wyższe
Ukończyła filologię polską na Wydziale Filologiczno-Historycznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu. Od 1971 r. dziennikarka Radia Katowice, w latach 80. pracowała jako nauczycielka, w latach 1993-1999 autorka cyklu programów „Sobota w Bytkowie” W Telewizji Katowice. Należy do Stowarzyszenia... Autorów ZAiKS. Radna sejmiku woj. śląskiego (2002-2005). Nie należy do partii politycznej. Niewybrana w wyborach uzupełniających do Senatu w 2004 r. Senator od 2005 r. (VI-IX kadencja), zasiadała w komisjach: kultury i środków przekazu (dwukrotnie); rodziny i polityki społecznej; emigracji i łączności z Polakami za granicą. Obecnie jest wiceprzewodniczącą klubu senatorów PO oraz zasiada w komisji kultury i środków przekazu oraz regulaminowej, etyki i spraw poselskich.
Czytaj więcej
Zwiń

Biografia

Filtruj wyniki

Rodzaj

Filtruj
Przefiltrowane przez:
od 5.12.2019
Senat RP IX kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska - Grupa Senatorów PO, wiceprzewodnicząca
źródło
Oficjalna strona Senatu RP www.senat.gov.pl
od 6.07.2016
Senat RP IX kadencji, Senacki Zespół Śląski, członek, Warszawa
źródło
Oficjalna strona Senatu RP www.senat.gov.pl
od 13.04.2016
Senat RP IX kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Kultury, Tradycji i Dziedzictwa Małych Ojczyzn, członek, Warszawa
źródło
Oficjalna strona Senatu RP www.senat.gov.pl
Pokaż więcej

Obietnice

Dodaj deklarację polityka

Opcjonalnie:


Autonomia ekonomiczna Śląska

Nie wpisujemy się w to, że musi być autonomia. Ja oczywiście jestem za pewnego rodzaju autonomią ekonomiczną, bo ona kiedyś była i to dobrze służyło Śląskowi.

Źródło: radiopiekary.pl

sprawy lokalne
PO
70 Gliwice
Ruch Autonomii Śląska
Śląsk
Górnictwo na Śląsku

Ja jestem za tym, żeby górnicy dołowi pracowali krócej, żeby zarabiali godnie. To nie znaczy, ze wszyscy pracujący w górnictwie muszą być tak doposażani, tak wynagradzani jak ci, którzy pracują na dole. Bez górnictwa tak za bardzo to sobie nie wyobrażam Śląska.

Źródło: radiopiekary.pl

sprawy lokalne
gospodarka i energetyka
górnictwo
70 Gliwice
PO
węgiel
Inwestowanie w Śląsk

Śląskowi za to, co zrobił dla Polski, coś się jednak należy. Górnicy pracowali ponad siły fizyczne. Nie uważam, że powinniśmy być jakoś bardziej uprzywilejowani, nie, nie o to chodzi. Jednak uważam, że należy się Śląskowi dobra służba zdrowia, wyższe dotacje itd. Tak więc uważam, że sukces RAŚ bierze się z frustracji w Ślązakach. W Bytomiu zamknięto kilka kopalń i hut, i miasto stało się patologiczne. Rodziny śląskie, będące niegdyś wzorem gospodarczego myślenia, wzorem dobrego wychowania, a tu nagle żywiciele rodzin zostają bez pracy.

Źródło: wpolityce.pl

Data obietnicy: 2014-09

sprawy lokalne
70 Gliwice
PO
gospodarka i energetyka
górnictwo
Śląsk
Dodaj deklarację polityka

Opcjonalnie: