Informacje ogólne

Polityk archiwalny
Data i miejsce urodzenia: 1955-06-16, Katowice
Zawód: prawnik
Wykształcenie: wyższe
Ukończył prawo na Uniwersytecie Śląskim oraz studia prawnicze na University of New Scooth Wales. Opozycjonista, internowany w stanie wojennym. Dyplomata, w l. 1991-1997 pracował w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, był konsulem i konsulem generalnym – radcą Ambasady RP w Chicago i Waszyngtonie. Od... 2005 r. wspólnik kancelarii prawnej w Katowicach, w l. 2007-2010 wspólnik w firmie zajmującej się pośrednictwem w obrocie nieruchomościami. Wiceprezes Zarządu Krajowego Stowarzyszenia na Rzecz Nowej Konstytucji Kukiz'15. Poseł od 2015 r. (VIII kadencja), zasiada w komisjach: finansów publicznych (wiceprzewodniczący); spraw zagranicznych i etyki poselskiej (wiceprzewodniczący).
Czytaj więcej
Zwiń

Biura:

  • Biuro Poselskie Posła Grzegorza Długiego Floriana 7 40-286 Katowice tel. (32) 353-84-25 (131)
  • Biuro Poselskie Grzegorza Długiego - Filia w Rudzie Śląskiej Tuwima 8/01 41-710 Ruda Śląska tel. 519-425-240, tel. 505-014-877 e-mail: grzegorzdlugi.biuroposelskie@gmail.com

Biografia

Filtruj wyniki

Rodzaj

Filtruj
Przefiltrowane przez:
od 31.12.2018
ADP Popiołek, Adwokaci i Radcowie Prawni Spółka Partnerska, partner reprezentujący spółkę, Katowice
źródło
Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska
od 6.12.2017
Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Polskiego Czerwonego Krzyża, członek
źródło
Oficjalna strona Sejmu RP sejm.gov.pl
od 21.06.2017
Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Argentyńska Grupa Parlamentarna, członek
źródło
Oficjalna strona Sejmu RP sejm.gov.pl
Pokaż więcej

Obietnice

Dodaj deklarację polityka

Opcjonalnie:


O Orbanie i swoim stosunku do polityki wobec uchodźców

Orban niewątpliwie jest politykiem skutecznym, niewątpliwie jest politykiem jakiego u nas nie ma. (...) Nie należę do tej grupy wielkich zwolenników pana Orbana, z wielu powodów, ale głównie z punktu widzenia naszych interesów międzynarodowych. Pragmatyzm premiera Orbana nie zawsze mi odpowiada, czy też nie zawsze jest tak, że interesy węgierskie są tożsame z interesami polskimi. (...) Natomiast faktem jest, że na tle wielu polityków europejskich jednak się wyróżnia. Wyróżnia się pewną odwagą, bo na przykład gdy kryzys uchodźczy powstał w Europie on miał odwagę powiedzieć, że prawo jest prawem, prawo europejskie powinno być przestrzegane. I pomimo, że to było w mediach niepopularne (...), to on mimo wszytko temu populizmowi potrafi się przeciwstawić. (...) Wspomógł tych rozsądnych w Europie Zachodniej, którzy dostrzegli, że z tym problemem trzeba coś zrobić. A poza tym przypomina, że przestrzeganie prawa jest wartością, a niestety niektóre kraje wbrew uzgodnieniom, wbrew porozumieniom Dublin, mówiły "Welcome, welcome".

Źródło: www.youtube.com

Data obietnicy: 2017-04-19

sprawy europejskie
Węgry
uchodźcy
migracje
Kukiz'15
31 Katowice
CETA

Powinny zostać przeprowadzone analizy dotyczące potencjalnych skutków wprowadzenia CETA. Rynek europejski będzie zalany produktami z Kanady i nasz eksport będzie przez to utrudniony.

Źródło: Mam Prawo Wiedzieć pyta w Sejmie

Data obietnicy: 2016-10-10

MPW pyta
CETA
sprawy globalne
Kukiz'15
31 Katowice
gospodarka i energetyka
integracja europejska
handel międzynarodowy
Dodaj deklarację polityka

Opcjonalnie: